Teofiliaus Matulionio aikštės fontanas Kaišiadorys

Teofiliaus Matulionio aikštės fontanas Kaišiadorys

Fontano sistemą sudaro, dvejomis taisyklingomis apskritimo formomis, aikštės grindinyje išdėstyti nerūdijančio plieno fontano purkštukų moduliai su integruotu LED RGB (spalvas keičiančiu) šviestuvu viso – 30 vnt.
Aplink fontano aikštės centre esantį Kalėdų eglės stovą išdėstyti vandens purkštukų moduliai, 10 vnt. formuoja 6 m aukščio vertikalias vandens sroves, vandens srovės skaidrios, neaeracinė. Purkštukų kapsulės išdėstytos taisyklinga apskritimo forma. Fontano kompoziciją užbaigia išorinis purkštukų kapsulių žiedas, kuris formuoja dvidešimt 3 m. aukščio skaidrų parabolės formos, nukreiptų į fontano centrą vandens srovių.
Fontano purkštukų moduliai pagal srovių veikimą suskirstytos į tris grupes:
A grupė – 10 vnt. purkštukų, vandens srovė skaidri parabolės formos, nukreipta į fontano centrą max. 3 m aukščio. Fontano purkštukų kampas reguliuojamas šarnyru todėl srovė gali būti nustatyta ir vertikaliai.
B grupė – 10 vnt. purkštukų, vandens srovė skaidri parabolės formos, nukreipta į fontano centrą max. 3 m aukščio.
C grupė – 10 vnt. purkštukų, vandens srovė skaidri, vertikali max. 6 m. aukščio. Kiekvieną purkštukų grupė gali veikti tiek atskirai nuo kitų, tiek ir kartu sinchroniškai, kiekvieną purkštukų grupę aptarnauja atskiras nardinamo tipo siurblys sumontuotas balansinėje talpoje. Fontano srovių darbo režimas (srovių pasikėlimas ir nusileidimas) valdomas programuojamo fontano valdymo ir apsaugos skydo- kontrolerio .
Purkštukai sumontuoti taip, kad neveikiant fontanui būtu matoma tik kapsulės Ø 240 mm apdailinė detalė iš nerūdijančio plieno ir LED šviestuvas.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano zonos surenkamas per grindinyje montuojamą linijinį lataką ir kapsulėje esančias vandens surinkimo groteles, bei savitakiniais PVC vamzdynais nuteka į fontano balansinę talpyklą. Iš fontano balansinės talpyklos, vanduo, nardinamais siurbliais ir spudiminiu vamzdynu gražinamas į purkštukus.
Fontano mechaniniam vandens valymui, smulkių teršalų surinkimui, numatyta naudoti kvarcinio smėlio filtrą , su automatine filtro praplovimo sklende su slėgio jutikliu, filtro praplovimui ir skaidraus plastiko intarpu, pratenančio vandens kontrolei. Vanduo į filtrą paduodamas filtraciniu siurbliu , siurblio korpuse yra specialus krepšelis -šiukšlių gaudyklė, iš viršaus uždengta skaidraus plastiko dangteliu.
Vandens dezinfekciją atlieka automatinė cheminių reagentų dozavimo stotelė su LCD valdymo panele. Automatinė matavimo ir dozavimo stotelė matuoja laisvojo Cl ir pH lygį ir automatiškai dozuoja reikiamus reagentus.
Vandens dezinfekcijai taip pat numatyta naudoti ir UV spindulių dezinfekcinę lempą, kuri naikina vandenyje esančius mikroorganizmus ir dumblius, bei ženkliai sumažina cheminių (dezinfekcinių) reagentų sąnaudas.
Visa fontanų technologinė įranga: siurbliai, filtrai, instaliacinis vamzdynas ir valdymo automatika yra sumontuota specialioje techninėje patalpoje, po žeme.

Statytojas užsakovas: Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija
Projektuotojas: UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“
Fontano rangovas: UAB „Poolservice.LT“