Šviesos ir muzikos grindinio fontanas, Širvintų mieste

Šviesos ir muzikos grindinio fontanas, Širvintų mieste

Tai muzikinis grindinio fontanas kurio vandens srovių aukštis, forma ir apšvietimo spalvos kinta pagal iš anksto sudarytą muzikinį scenarijų. Fontanas yra apskritimo formos, be atviro vandens rezervuaro, susidedantis iš 21 vnt. vandens purkštukų modulių ( apdailinis dangtis, kuriame integruotas LED RGB šviestuvas ir purkštukas), purkštukų moduliai integruoti į grindinio plokštę, plokštė virš vandens rezervuaro „pakabinama“ ant specialių pjedestalų. Fontanas formuoja vertikalias vandens sroves ( purkštukų kampas gali būti reguliuojamas + 15°), Vandens srovės pagal geometrinį išdėstymą suskirstytos į 4 grupes: per centrą vienas vandens stulpas ir aplink jį išdėstyti trys apskritimo formos žiedai, kurie formuoja kitus vandens stulpus.
• I grupė — per centrą 1 vnt. purkštukų modulis, srovės aukštis — max. 7 m;
• II grupė — pirmą vidini apskritimą sudaro 4 vnt. purkštukų modulių, srovių aukštis — max. 2.5 m;
• III grupė — antrą vidinį apskritimas sudaro 8 vnt., purkštukų modulių, srovių aukštis — max. 2.5
• IV grupė — trečią išorinį apskritimą sudaro 8 vnt. purkštukų modulių, srovių aukštis — max. 2.5
Kiekvienas fontano modulis, bei atskira grupė gali veikti tiek atskirai nuo kitų, tiek ir kartu sinchroniškai (įskaitant ir LED RGB apšvietimą) , kiekvieną purkštukų grupę aptarnauja atskiras siurblys (S1 – S21), centrinio purkštuko siurblys sumontuotas techninėje talpoje, o likusieji 20 vnt. yra nardinamo tipo, montuojami vandens talpykloje po grindinio danga.
Aikštėje nėra jokios vizualinės taršos, fontano moduliai sumontuoti taip, kad neveikiant fontanui būtu matoma tik modulio dangtis – apdailinė detalė su integruotu LED RGB šviestuvu ir purkštuku.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema. Iš fontano zonos vanduo surenkamas per grindinyje tarp apdailos plokščių esančius tarpus ir nutekėti į fontano vandens talpyklą esančia po plokštėmis. Iš fontano vandens talpyklos, vanduo spaudiminiu būdu, vandens siurbliais gražinamas atgal į purkštukus.
Fontano mechaniniam vandens valymui ir smulkių teršalų surinkimui yra numatyta vandens filtravimo sistema su kvarcinio smėlio užpildu. Vandens dezinfekciją atlieka automatinė cheminių reagentų dozavimo stotelė su LCD valdymo panele, stotelė palaiko reikiamą laisvojo chloro ir pH reikšmę.
Pastoviam vandens lygiui užtikrinti įrengiama automatinio vandens papildymo sistema su 4 atskirų lygių indikacijomis, bei avarinis vandens persipylimas. Siekiant optimizuoti fontano vandens sąnaudas, įrengiama apsauga nuo fontano išpustymo esant vėjui, tam numatytas vėjo daviklis – anemometras su avarine fontano stabdymo sistema esant kritiniam vėjo greičiui ( veikia 4 pakopomis). Anemometras tvirtinamas ant apšvietimo stulpo atramos.
Fontano muzikinių scenarijų įgarsinimui yra numatyta garso sistema, susidedanti iš : akustinės sistemos, kronšteinų akustinei sistemai, stiprintuvo, garso procesoriaus — matricos, spintos įrangai ir kt. Drėgmei atsparios garso kolonėlės (akustinė sistema) tvirtinamos ant apšvietimo stulpų atramų.
Fontano įrangos saugiam darbui užtikrinti teigiamas elektros skydas, kuriame pagal visus elektrosaugos ir automatikos reikalavimus montuojama apsaugos ir valdymo automatika. Visa fontano technologinė vandens gerinimo ir palaikymo įranga (cirkuliacinis siurblys, filtras, instaliacinis vamzdynas ir valdymo automatika) numatyta montuoti techninėje patalpoje pastato rūsyje.

Statytojas Užsakovas: Širvintų rajono savivaldybės administracija
Projekto rengėjas: UAB “ HSC Baltic“
Architektas: K. Maciulevičius
Generalinis rangovas: UAB “ HSC Baltic“
Fontano rangovas: UAB „Poolservice.LT“