Plaukiojantis fontanas Totoriškių ežere, Trakuose

Plaukiojantis fontanas Totoriškių ežere, Trakuose

Šis plaukiojantis fontanas sumontuotas Totoriškių ežere, Trakų mieste, teritorija tarp Vytauto gatvės ir Aukštadvario gatvės, netoli autobusų stoties transporto žiedo, apie 50-100 m. atstumu nuo kranto.
Planuojamu įrengti plaukiojančiuoju fontanu siekiama papuošti miesto ir jo prieigų aplinką, kartu prisotinant deguonimi vandenį, ir taip mažinti ežero dumblėjimo procesus.
Sumontuotas ,,Basadas“ ,tipo purkštukas kurio srovės aukštis 22 metrai, srovės plotis – 30 metrų. Fontano bazė: plastiko pontonas-plūduras, ant kurio montuojama konstrukcija vandens paviršiuje su nerūdijančio plieno purkštukais, sujungtais su siurbliu. Pontone paruošti ne mažiau kaip 9 vnt. Lizdai šviestuvams (1 komplektas).
Siurblys: su nerūdijančio plieno ekranu, apsauga nuo užteršimo; apsauga nuo perkaitimo. Siurblio nominali galia – P2-37 kW; 3 x 380-400-415 V (1 komplektas). LED povandeninis šviestuvas, keičiantis spalvas; korpusas nerūdijnčio plieno, grūdinto stiklo; apšvietimo kampas 24°(±2°); sandarumo klasė ne žemesnė nei IP 68 (1 komplektas, 8 vnt.)
Daugiafunkcinis valdymo ir apsaugos skydas (nuotėkio relės, laiko relės, apsaugos nuo elektros nuotėkio, automatiniai išjungėjai) (1 komplektas).
LED valdiklis, skirtas kontroliuoti kiekvieno fontano švietuvus individualiai,; matinimo šaltinis ne mažiau 500W; ne mažiau kaip 16 spalvų paletė su galimybe pritemdyti, su galimybe kontroliuoti spalvų perėjimą, ne mažiau kaip 50 šviesos intensyvumo ir greičio sudrtinimo lygių (1 komplektas). Vėjo greičio matavimo komplektas – daviklis, valdymo kontroleris,, dažnio keitiklis) (1 komplektas).
Įrenginio montavimo darbai.
Siekiant mažinti vizualinę taršą, planuojamo fontano įranga montuojama po vandeniu taip, kad virš vandens matytųsi tik fontano purkštukai, kad neveikiant fontanui ežero erdvė nebūtų teršiama vizualiai. Fontanas vandenyje tvirtinamas inkarais. Fontano valdymo skydas montuojamas ant kranto.

Užsakovas statytojas: Trakų rajono savivaldybės administracija

Rangovas ir projektuotojas: UAB „Poolservice.LT“

Techninis konsultantas: Mantvydas Šakalys