Plaukiojantis fontanas Dainavos parko tvenkinyje, Kaune


Plaukiojantis fontanas Dainavos parko tvenkinyje, Kaune

Dainavos parko tvenkinyje, Kauno mieste įrengtas plaukiojantis fontanas – aeratorius su spalvotu LED RGB apšvietimu, Dainavos parko fontanas netik papuošia aplinka, bet ir prisotina vandenį deguonimi, todėl stabdo vandens rūgimo procesus ir yra naudingas aplinkai.
Siekiant sumažinti vizualinę taršą parko tvenkinyje, naudojama žemo profilio plaukiojančio fontano konstrukcija -plūduras, maksimalus plūduro išnirimas iš vandens iki 10 cm. Fontano šviestuvai, variklis, elektros kabeliai ir kitos dalys turi būti pilnai panirusios po vandeniu. Virš vandens matomas tik fontano purkštukas ir žemo profilio plūduras.
Krante montuojamas elektros valdymo ir apsaugos skydas su padidintu atsparumu vandalizmui, rakinamas.
Fontano vandens sroves formuoja purkštukas – propeleris. Fontanas patiekiamas komplekte su purkštuku, vandens purkštukas aeracinio tipo (vanduo maišosi su oru), vandens srovės H- 1.37 m, sklaida apie 4.8 m.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždaru ratu, vandenį į purkštuką patiekia nardinamo tipo siurblys iš gamintojo Grundfos. Siurblio korpusas – nerūdijančio AISI 304 plieno. Nominali galia P2 – 4,1 kW.; 3 x 380-400-415 V. Siurblio maksimalus našumas Q- 686 m3/h. Siurblio apsaugai nuo užsiteršimo montuojamas nerūdijančio plieno ekranas – purvo gaudyklė.
Elektros tiekimas į fontano variklį ir šviestuvus atliekamas tvenkinio dugne paklotais kabeliais, kabeliai variniai daugiagysliai su gumos izoliacija, H07RN-F tipo. Patogiam fontano montavimui ir išmontavimui (sezono ir ne sezono metu) kabeliai prie variklio ir šviestuvų sujungiami išardomomis povandeninėmis jungtimis. Povandeninės jungtys IP 68, sertifikuotos, atitinka ES taikomus saugumo reikalavimus.
Fontanas apšviestas ekonomiškais ir elektros energiją tausojančiais LED šviesos šaltinio RGB tipo (spalvas keičiančias) 12x2W/12-24 V DC šviestuvais, viso 4 vnt. Šviestuvų korpusas nerūdijančio plieno, sandarumo klasė nemažiau IP 68. Šviestuvai tvirtinami tiesiogiai prie plaukiojančios fontano bazės – pontono. Šviestuvų valdymas atliekamas daugiafunkcinio kontrolerio pagalba esančio fontano valdymo ir apsaugos skyde (krante).

Daugiafunkcinis kontroleris atlika šias funkcijas:
• Automatiškai įjungs/ išjungs fontano veikimą pagal iš anksto nustatytą laiko programą;
• automatiškai įjungs/ išjungs fontano apšvietimą pagal aplinkos apšvietimo intensyvumą;
• valdys fontano vandens srovių aukštį (4 pakopos) pagal vėjo greičio intensyvumą;
• išjungs fontaną esant kritiškai dideliam vėjo greičiui;
• valdys fontano apšvietimo spalvų kaitą, pasikeitimo greitį, intensyvumą, taip pat yra galimybė fiksuoti vieną norimą apšvietimo spalvą;
• apsaugos fontano elektros įrangą nuo perkaitymo, atvirkštinio įtampos jungimo, apsaugos aplinką nuo elektros nuotėkio.
• Rinks ir kaups duomenis apie fontano darbo laiką, bei režimą.
• Galimybė keisti fontano veikimo programas:
a. statinis rėžimas (su nustatytu fiksuotu siurblio našumu);
b. dinaminis rėžimas pagal užduotas programas (sinusas, impulsai, laiptai ir t.t.);
Fontano projekto autorius: Mantvydas Šakalys
Projektuotojas: SĮ Kauno Planas
Fontano rangovas: UAB Poolservice.LT
Užsakovas: Kauno miesto savivaldybės administracija