Interaktyvus, dinaminis fontanas Lukiškių aikštėje

Interaktyvus, dinaminis fontanas Lukiškių aikštėje

Tai dinaminis, interaktyvus fontanas (keičiasi srovių aukščiai ir apšvietimo spalvos, turi atgalinį ryšį su vartotoju) įrengtas Lukiškių aikštėje, Vilniaus mieste. Fontano sistemą sudaro, taisyklinga stačiakampio formą išdėstytos (keturiomis eilėmis, po dešimt ) nerūdijančio plieno modulių su purkštukais, srovės karpymo mechanizmu (greitaeigiu vožtuvu elektromagnetiniu) ir integruotu LED RGB (spalvas keičiančiu) šviestuvu viso – 40 vnt. Purkštukų kapsulės-moduliai integruoti į granitinę aikštės grindinio plokštę, fontano moduliai vertikliai linijomis po 10 vnt. Fontano plokštės plotas – 215,36 m2. Fontanas formuoja vertikalias vandens sroves, kurių aukštis H-3 m max., vandens srovės skaidrios, neputojančios (vanduo su oru nesimaišo). Vandens srovių aukštis kintamas, tik kiekvieno modulio atskirai, tiek ir visų kartu.Kiekvienas fontano modulis, bei atskira grupė gali veikti tiek atskirai nuo kitų, tiek ir kartu sinchroniškai (įskaitant ir LED RGB apšvietimą) , kiekvieną purkštukų grupę aptarnauja atskiras išcentrinis, sauso pastatymo siurblys (S1,S2,S3,S4) sumontuotas techninėje talpoje (viso 4 vnt.). Fontano srovių darbo režimas (srovių pasikėlimas ir nusileidimas) valdomas programuojamo fontano valdymo ir apsaugos skydo ir kontrolerio. Siekiant pabrėžti fontano išskirtinumą ir modernumą, fontano valdymui numatyta įdiegti vaizdo stebėjimo ir žmogaus atpažinimo sistemą. Dėl šios sistemos fontanas (srovių pakilimas ir nusileidimas) valdomas žiūrovų rankų judesiais iš valdymui paskirto taško. Jokios vizualinės taršos, fontano moduliai sumontuoti taip, kad neveikiant fontanui būtu matoma tik kvadratinis modulio dangtis – apdailinė detalė su integruotu LED RGB šviestuvu ir purkštuku. Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano zonos surenkamas per grindinyje montuojamą linijinį lataką ir modulyje esančias vandens surinkimo groteles, bei savitakiniais PVC vamzdynais nuteka į fontano balansinę talpyklą. Iš fontano balansinės talpyklos, vanduo, siurbliais ir spudiminiu vamzdynu gražinamas į purkštukus.
Fontano technologinė įranga; filtravimo ir cirkuliaciniai siurbliai, reagentų dozavimo automatika , valdymo automatika- valdiklis, šildymo ir drėgmės surinkimo įranga ir t.t.; bus montuojama techninėje patalpoje po aikštės grindiniu.
Lukiškių aikštės fontanas pasižymi šiomis savybėmis:
1. Interaktyvus fontanas – reaguojantis į vartotoją (stebėtoją) ir turintis grįžtamąjį ryšį bei gebėjimą realiu laiku prisitaikyti prie stebėtojo poreikių (dirigavimo ir labirinto funkcijos);
2. Dinaminis fontanas – vandens srovių formos ir aukščiai (pakilimas ir nusileidimas) keičiasi pagal sudarytą veikimo scenarijų;
3. Šviečiantis fontanas – vandens srovės turi būti apšviestos spalvas keičiančiu, ekonomišku apšvietimu;
4. Saugus fontanas – be jokio atviro vandens baseino, visa vandens rezervas laikomas po žeme specialioje talpykloje;
5. Neužimantis erdvės fontanas – fontano purkštukai ir šviestuvai montuojami aikštės grindinio dangoje, taip, kad nesukeltu vizualinės taršos, bei išjungus fontaną aikštę per keletą minučių būtu galima pritaikyti kitoms viešosioms reikmėms. Fontano teritoriją pritaikyti žmonių su negalia reikmėms bei įvairaus amžiaus ir interesų grupių žmonėms.
Fontano projekto autorius: Mantvydas Šakalys
Fontano rangovas: UAB Poolservice.LT
Užsakovas: Vilniaus miesto savivaldybės administracija