Grindinio fontanas, Vytauto g. Trakai

Grindinio fontanas, Vytauto g. Trakai

Trakų miesto fontaną fontano sistemą sudaro aikštė grindinyje integruoti nerūdijančio plieno moduliai su purkštukais, integruotu LED RGB (spalvas keičiančiu) šviestuvu viso – 5 vnt. Purkštukų kapsulės-moduliai integruoti į aikštės grindinio plokštę. Fontano plokštė aštuonkampio formos, kurio cente montuojamas vienas purkštukų modulis, o 4 vnt. modulių išdėstomi aplink, fontano plokštės perimetras yra įgilintas suformuojant nuolydį į purkštukų modulius. Fontanas formuoja vertikalias vandens sroves, srovės kintamo aukščio, maksimalus pakilimas H-1,2 m max., vandens srovės putojančios, “ šampaninio ” tipo (vanduo maišosi su oru), tačiau purkštukus galima keisti ir kitais šiam fontanui tinkamais purkštukais (žiedinio ir/ ar skaidraus tipo). Vandens srovių aukštis kintamas visų kartu sinchroniškai (įskaitant ir LED RGB apšvietimą). Visus purkštukus aptarnauja vienas išcentrinis, sauso pastatymo siurblys sumontuotas techninėje talpoje. Fontano srovių darbo režimas (srovių pasikėlimas, nusileidimas) valdomas fontano valdymo ir apsaugos skydo.
Fontanas neturi jokio antžeminio vandens baseino, todėl nesukuria jokios vizualinės taršos, fontano moduliai sumontuoti taip, kad neveikiant fontanui būtu matoma tik apvalus modulio dangtis – apdailinė detalė su integruotu LED RGB šviestuvu ir purkštuku. Apdailinės detalės matmenys d200 mm., korpusas iš nerūdijančio plieno. Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano zonos surenkamas per grindinyje modulyje esančias vandens surinkimo groteles, bei savitakiniais PVC vamzdynais nuteka į fontano balansinę talpyklą. Iš fontano balansinės talpyklos, vanduo, siurbliais ir spudiminiu vamzdynu gražinamas į purkštukus. Fontano technologinė įranga; filtravimo ir cirkuliaciniai siurbliai, reagentų dozavimo automatika, valdymo sakydas, ir t.t.; bus montuojama pastato rūsyje esančioje techninėje patalpoje.

Pagrindiniai argumentai kodėl verta rinktis grindinio fontaną:
1. Visiškai saugus vaikams, nes nėra jokio atviro vandens rezervuaro.
2. Jokios vizualinės taršos- kapsulės integruotos grindinyje , net ir neveikiant fontanui, fontanas nepastebimas.
3. Visada tvarkingas – vanduo laikomas požeminėje talpykloje, todėl net ir stipriai užsiteršus vandeniui, aikštėje tarša nėra matoma.
4. Neužima erdvės- išjungus fontaną, jo vietą galima išnaudoti renginiams.
5. Niekada neatsibos, nes valdymo automatikos ypatumai leidžia sukurti begalę srovių ir apšvietimo žaismo variacijų.

Statytojas Užsakovas: Trakų rajono savivaldybės administracija
Rangovas ir projekto autorius: UAB „Poolservice.LT“
Techninis konsultantas: Mantvydas Šakalys