Fontanas Vašingtono aikštėje, Vilniuje

Fontanas Vašingtono aikštėje, Vilniuje

Fontanas įrengtas Vašingtono aikštėje, Vilniaus mieste.
Fontano sistemą sudaro, žiedinis purkštukų kolektorius su 127 vnt. vandens purkštukų kurie formuoja parabolės formos, lankiškas 4 m. aukščio, nukreiptas į fontano centrą vandens sroves. Vandens srovės skaidrios, neaeracinio tipo. Fontanas apšviestas LED RGB spalvotais, spalvas keičiančiais povandeniniais šviestuvais.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano baseino vanduo surenkamas per vandens paėmimo detalę, esančia baseino dugne, ir vėliau spudiminiu būdu gražinamas į purkštukus, sistemą aptarnauja vienas cirkuliacinis siurblys.
Fontano mechaniniam vandens valymui, smulkių teršalų surinkimui, numatyta naudoti kvarcinio smėlio filtrą , su automatine filtro praplovimo sklende su slėgio jutikliu, filtro praplovimui ir skaidraus plastiko intarpu, pratenančio vandens kontrolei. Vanduo į filtrą paduodamas filtraciniu siurbliu.
Vandens dezinfekciją atlieka automatinė cheminių reagentų dozavimo stotelė su LCD valdymo panele. Automatinė matavimo ir dozavimo stotelė matuoja laisvojo Cl ir pH lygį ir automatiškai dozuoja reikiamus reagentus. Vandens dezinfekcijai taip pat įrengta ir UV spindulių dezinfekcinę lempą, kuri naikina vandenyje esančius mikroorganizmus ir dumblius, bei ženkliai sumažina cheminių (dezinfekcinių) reagentų sąnaudas.
Visa fontanų technologinė įranga: siurbliai, filtrai, instaliacinis vamzdynas ir valdymo automatika yra sumontuota specialioje techninėje patalpoje, po žeme.

Statytojas užsakovas: Vilniaus savivaldybės administracija
Projektuotojas: MB „Silvijos projektai“
Architektas: Jurga Silvija Večerskytė – Šimeliūnė
Fontano rangovas: UAB „Poolservice.LT“