Fontanas Lyjantis medis Uzupyje Vilnius

Fontanas Lyjantis medis Uzupyje Vilnius

Lauko fontanas, kartu su dekoratyviniu fontano elementu kaip autoriniu kūriniu „Lyjantis medis“, įrengiamas Daugiabučių gyvenamųjų namų statybos objekte, esančiame Polocko g. 17 , Vilniuje. Fontano sistemą sudaro, dekoratyviniame fontano elemente „Lyjantis medis“ integruota vandens purkštukų kolektorinė sistema (komplektas), purkštukai paslėpti medžio šakose ir/ ar lapuose. Purkštukai formuoja gravitacines, „lietaus“ efekto vandens sroves kurios veikiamos gravitacijos teka žemyn į fontano zoną (šlapias plotas), kurios matmenys 400 x 400 cm, viso 16 m2 ploto. Fontano zona – nelaidi vandeniui, išklota klinkerio trinkelėmis.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano zonos surenkamas per grindinyje montuojamą plyšinį linijinį lataką, latakas įrengiamas visų „šlapios zonos“ perimetru, vanduo savitakiniu vamzdynu nukreipiamas į balansinę talpyklą esančia fontano techninėje patalpoje, kuri yra požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Iš fontano balansinės talpyklos, vanduo, siurbliais ir spudiminiu vamzdynu gražinamas į purkštukus.
Fontano vandens valymui ir dezinfekcijai numatyta mechaninio, spindulinio ir cheminio apdorojimo – filtravimo sistema. Kurią sudaro smėlio filtras su kvarcinio smėlio užpildu, UVC sterilizatorius ir algicido (biocidas prieš dumblius) dozavimo siurblys. Vanduo iš balansinės talpyklos surenkamas per paviršinį vandens surinktuvą (skimerį) ir ar trapą ir cirkuliacinio siurblio pagalba, slėginiu vamzdynu nukreipiamas į smėlio filtrą, mechaniškai išvalytas vanduo apdorojamas spinduline dezinfekcija ir chemine dezinfekcija, išvalytas vanduo spaudiminiu vamzdynu gražinamas atgal į balansinę talpyklą per vandens gražinimo purkštukus.
Vandens lygis fontano balansinėje talpoje palaikomas automatiškai, šia funkciją atlieka automatinis vandens papildymo blokas su trijų lygių davikliais bei avarinio siurblių stabdymo sistema ir el. vožtuvu. Papildymo bloko gedimo atveju perteklinis vanduo iš balansinės talpyklos avariniu persipylimu persipila į kanalizaciją.
Visa fontano technologinė įranga montuojama fontano techninėje patalpoje, įrangos valdymas atliekamas iš fontano valdymo skydo. Techninė patalpa rakinama, ventiliuojama, į ją atvesti inžineriniai įvadai (vandentiekis, nuotekos, elektra).
Fontano technologinės sistemos įdėtinės, furnitūrinės bei apdailinės detales turinčios tiesioginį kontaktą su fontano vandeniu pritaikytos naudoti ėdrioje aplinkoje, padidinto atsparumo korozijai, pagamintos iš bronzos, PVC, PVC-U, ABS ar nerūdijančio plieno.
Visi kabeliai turintys tiesioginį kontaktą su fontano vandeniu pritaikyti naudoti vandenyje. Kabeliai su guminių šarvų, variniai daugiagysliai H0RN-F tipo.
Spaudiminės sistemų linijos montuojamos plastikiniais PVC U klijuojamais vamzdžiais. Savitakinės linijos (cirkuliacinis grįžtamasis vamzdynas) montuojamos PVC sumaunamais vamzdžiais.

Užsakovas: MG Valda UAB
Fontano rangovas: Poolservice.LT
Fontano projekto autorius: Mantvydas Šakalys
Medžio kompozicijos gamintojas: Vilniaus Kalviai UAB