Fontanas Dinaminis Labirintas Elektrėnuose

Fontanas Dinaminis Labirintas Elektrėnuose

Elektrėnų fontano „DINAMINIS LABIRINTAS“ sistemą sudaro, taisyklinga kvadrato forma išdėstyti nerūdijančio plieno purkštukų kolektoriai su vandens purkštukais 720 vnt. ir integruotais LED RGB (spalvas keičiančiais) šviestuvais. Šviestuvai ekonomiški LED šviesos šaltinio, spalvoti, spalvas keičiantys (RGB). Korpusas nerūdijančio plieno, padidinto atsparumo korozijai, pritaikyti naudoti agresyvioje aplinkoje (atsparūs chloro ir rūgščių poveikiui). Kiekvienas šviestuvas 36W/ 12-24 V DC. Viso numatyta 50 vnt. Kiekvienas šviestuvas jungiamas atskiru kanalu, viso 50 kanalų todėl gali šviesti skirtinga spalva nuo kitų.
Perimetru aplink kolektorius sumontuoti latakai, uždengti nerūdijančio plieno grotelėmis, vandeniui surinkti. Purkštukų kolektoriai integruoti į betoninę aikštės grindinio plokštę, kurios matmenys 6.7×6.7 m, atstumai tarp purkštukų kolektorių – 3 m. Fontano aikštės užimamas plotas 8 m x 8 m su buferiniu plotu. Fontanas formuoja vertikalias vandens sroves, kurių maksimalus aukštis H-2 m max., vandens srovės skaidrios, neputojančios, neaeracinio tipo (vanduo su oru nesimaišo). Vandens srovių aukštis kintamas. Kiekviena purkštukų kolektoriaus ir jo apšvietimas (grupė ar pavieniai) gali veikti individualiai nuo kitų, tiek ir kartu- sinchroniškai. Taip sukuriant labirinto efektą.
Fontanas pagal srovių veikimą suskirstytas atskiromis grupėmis, kiekvieną grupę aptarnauja atskiras nardinamo tipo siurblys sumontuotas balansinėje talpoje, viso 8 vnt. Fontano srovių darbo režimas (srovių pasikėlimas ir nusileidimas) valdomas programuojamo fontano valdymo ir apsaugos skydo ir kontrolerio.
Purkštukai sumontuoti taip, kad neveikiant fontanui būtu matoma tik kolektoriaus apdailinė detalė iš nerūdijančio plieno ir vandens surinkimo grotelės.
Fontano mechaniniam vandens valymui, smulkių teršalų surinkimui, numatyta naudoti kvarcinio smėlio filtrą, vandens dezinfekciją atlieka automatinė cheminių reagentų dozavimo stotelė kuri matuoja laisvojo Cl ir pH lygį ir automatiškai dozuoja reikiamus reagentus, bei UV spindulių dezinfekcinę lempą.
Vanduo fontane cirkuliuoja uždara apytakine sistema, iš fontano zonos surenkamas per surinkimo groteles, bei savitakiniais PVC vamzdynais nuteka į fontano balansinę talpyklą. Visa fontanų technologinė įranga (siurbliai, filtrai, instaliacinis vamzdynas ir valdymo automatika) bus sumontuota specialioje techninėje patalpoje ir balansinėje talpykloje, po žeme.
Fontano veikimą kontroliuos specializuotas kontroleris, kuris atlieka šias funkcijas:
• Automatiškai įjungs/ išjungs fontano veikimą pagal iš anksto nustatytą laiko programą;
• automatiškai įjungs, išjungs fontano apšvietimą pagal aplinkos apšvietimo intensyvumą;
• valdys viso fontano ir ar kiekvienos grupės atskirai apšvietimo spalvų kaitą, pasikeitimo greitį, intensyvumą, taip pat yra galimybė fiksuoti vieną norimą apšvietimo spalvą ,kiekvienam šviestuvui individualiai ir ar jų grupei;
• kontroliuos vandens kiekį fontane;
• visų vandens srovių ir ar kiekvienos grupės, aukščius, intensyvumą, pakilimo ir nusileidimo greitį pagal iš anksto sudarytą veikimo programą;
• automatiškai praplaus filtrą pagal filtro užterštumo lygį;
• siurblių išjungimą priklausomai nuo vandens kiekio fontane;
• kontroliuos vandens srovių aukštį, priklausomai nuo vėjo greičio, esant gūsingam vėjui išjungs fontaną;
• apsaugos fontano elektros įrangą nuo perkaitymo; apsaugos aplinką nuo elektros nuotėkio.

Fontano „DINAMINIS LABIRINTAS“ autorius – Mantvydas Šakalys Projektuotojai – UAB „ATAMIS“
Generalinis rangovas – UAB „INFES“
Fontano technologinės dalies rangovas – UAB „POOLSERVICE.LT“
Užsakovas statytojas – Elektrėnų savivaldybės administracija